Het grote Chrome OS probleem

Google ChromeNu ik zo druk bezig ben met al die nieuwe OSsen, leek het wel toepasselijk om na het “het grote Linux probleem” artikel een vergelijkbaar artikel te schrijven over ChromeOS. Ik moet zeggen, dat het me allemaal is tegengevallen, ik had er meer van verwacht. En ja, ik begrijp dat de ChromeOS alleen geschikt is voor web-enabled devices, maar dat nu alles online moet werken gaat wel te ver!

Ik heb mijn Chrome OS Image (die ik stiekem niet verwijderd heb) voor de grap opgestart zonder netwerktoegang (dus geen internet). Nu vallen mij twee dingen op:

  1. ik kan inloggen (maar wie valideert mijn gegevens??)
  2. niets, maar dan ook niets werkt meer…

Geen internet, geen ChromeOS

Geen internet, geen ChromeOS

Wat opvallend is, is dat je dus niets met je netbook kan als er geen internet is… En hoe vaak maak je het mee dat je ergens gratis wifi hebt, of een goede mobielinternet verbinding. Ik heb al meerdere malen meegemaakt dat ik dat ene mailtje toch kon lezen, omdat deze lokaal stond en niet in een onbereikbare cloud…

Wellicht gerelateerd

Dit bericht is geplaatst in Dagelijks nieuws, Interesses, Open Source, Privé en heeft de tags , , , , , , , , , , , , , , , , , . Maak dit favoriet op permalink.

2 reacties op Het grote Chrome OS probleem

  1. Matthijs Groen schrijft:

    1. Chrome OS komt ook voorlopig nog niet uit
    2. Webapps kunnen gebruik maken van Google Gears als offline storage engine om zo emails, docs enzo offline benaderbaar te maken.

    Dat dit niet kan op dit moment in Chrome OS is dat Chrome OS op linux is gebaseerd. Chrome als browser bestaat misschien al een tijdje voor windows, maar voor linux is deze nog niet officieel gereleased. Kortom daar wordt nog aan gewerkt. En laat nu net dat stukje met Google Gears nog niet functioneel zijn.

    Ik draai hier namelijk al sinds de eerste alfa Chrome onder linux, en zie het echt per week vooruit gaan. Gears zal er over een tijdje in zitten en daarmee ook offline capaciteiten voor gears enabled webapps (zoals google docs en gmail)

    Web apps hebben zeker de toekomst voor de meeste toepassingen voor de gemiddelde gebruiker. Sure ik kan mijn develop tools niet in de cloud draaien nog. Maar office pakketten gebruik ik niet meer lokaal, want ik vind google docs idealer werken dan die draak van een open office.

    • Mark Berck schrijft:

      Kijk, als dat goed werkt, heeft het wel potentie. En zeker op de netbooks…

      Wel is het nu allemaal nog minimalistisch. Kan ik straks wel mijn eigen mp3 collectie er op kwijt, films offline…

      Daarvan heb ik nog niets gezien. Dat zijn functionaliteiten die ik wel op een netbook wil kunnen…