Weg met de postbodes… Goede zet TNT.

Post

Geweldig vandaag. De gaat alle postbodes ontslaan, en daarvoor postbezorgers in dienst nemen. Eigenlijk doen die beiden hetzelfde werk, maar de verdient net zoveel als de gemiddelde folderbezorger. Een bijkomend voordeel is, de post wordt slechter en slechter bezorgd. Het was al slecht. Maar binnenkort komt post niet aan, of vele weken later.

Maar aangezien de TNT nog steeds het gros van mijn rekeningen brengt, betekent dit dat ik ook minder hoef te gaan ;-) . Belastingformulieren komen nooit meer aan, van het CJIB verdwijnen in het niets, aanmaningen en post van deurwaarders ligt ergens op een postkantoor stof te vangen, ga zo maar door.

En dat is dan niet mijn fout, hoe kan ik weten dat ik een heb. Hoe kan ik weten dat die betaling mislukt is of ik mijn belastingformulier nooit ontvang.

Het is natuurlijk van de zotte wat TNT hier flikt. Eerst 11000 man de straat opschoppen en direct mensen aannemen voor de helft van ‘t geld. De kwaliteit, van de bezorging en de bezorger, kan alleen maar achteruit gaan hierdoor. De situatie die hierboven geschetst wordt kan best eens waarheid worden, maar of we daar allemaal zo blij van moeten worden?

Deel dit:

  • Twitter
  • Facebook
  • Digg
  • NuJIJ
  • Hyves
  • eKudos
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Add to favorites
  • PDF
  • email
This entry was posted in Dagelijks nieuws, Interesses, Mening and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Weg met de postbodes… Goede zet TNT.

  1. Hachy says:

    Van de zotte? Dit is gewoon marktwerking. Als 11.000 mensen voor de helft van het geld dit werk kunnen doen is TNT gek als ze hier niet miljoenen mee gaan besparen.

    Je zou je kunnen afvragen of TNT deze positie in de huidige concurrerende markt nog wel vol kan houden met deze 11.000 man voor ditto salaris. Nu Sandd en vele andere postbedrijven steeds meer grip krijgen op de postmarkt (bijv Belastingdienst verstuurt al 30% met Sandd) wordt het economisch steeds moeilijker voor TNT om een winstgevend bedrijf te blijven, ergo deze banen waren toch al ten dode opgeschreven en dat wisten deze mensen al jaren. Maatregelen als deze komen dus voort uit de vrije marktwerking. En daar kan TNT niet zoveel aan doen, dat doet Den Haag. Misschien SP stemmen de volgende keer? Dan nationaliseren we direct de spoorwegen, de energiemarkt en overige nutsvoorzieningen. Moet je wel 15% meer belasting betalen, maargoed dan kan TNT wel die 11.000 postbezorgers in dienst houden. Hou toch op.

    Als de kwaliteit werkelijk omlaag gaat dan is dat niet goed voor hun concurrentie positie. Blijft de kwaliteit -nagenoeg- gelijk besparen ze hier bakken met (voormalig belasting-)geld mee.

    • Mark Berck says:

      Heb jij geen last van die Sandd post, die drie weken later binnen komt. Het is hier echt drama met die derderangs folderbezorgers. De helft komt niet aan, de andere helft is verkeerd bezorgd. Echt, de kwaliteit van die goedkope postbedrijven is om te huilen.

  2. Hachy says:

    Nee, Sandd bezorgt gewoon 2 dagen per week ofzo dus het duurt iets langer. Maar verder totaal geen problemen mee.